Dekanın Hitabı


Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi ailesine hoşgeldiniz. Hayatınızın en önemli aşamasından geçeceğiniz bu sürede sizlerle birlikte olmak ve sizlerin hayatına dokunmak bizleri çok mutlu etmekte.

1982 yılında Fen ve Edebiyat Fakültesi olarak kurulan ve 1991-1992 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan fakültemiz 2010 yılından itibaren  Fen Fakültesi olarak eğitim vermektedir. Fakültemizde Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya ve Matematik olmak üzere toplam altı bölüm bulunmaktadır. Bilgisayar Bilimleri ve Biyoloji Bölümlerimiz %100 Türkçe, Fizik, İstatistik ve Kimya bölümlerimiz %30 İngilizce, Matematik bölümümüz ise %100 İngilizce eğitim vermektedir.

Araştırma Üniversitesi bünyesinde bir fakülte olarak ülkemizin geleceğine yön veren projeler ve çalışmalar gerçekleştiren akademik personelimiz tarafından vermiş olduğumuz eğitim ile sizleri toplumda saygın ve sorumluluk sahibi, evrensel etik değerleri önde tutan, özgür düşünen, topluma sosyal, bilimsel ve kültürel alanlarda önemli katkılarda bulunan, yenilikçi bireyler olarak yetiştirmek için çalışmaktayız.

Hayatın her alanının bir parçası olan bilim dallarında eğitim alıyor olmanızın çok kıymetli olduğunu hatırlatmak isterim.  Fakültemizde bulunduğunuz süre içinde sadece akademik değil aynı zamanda sosyal ve kültürel açıdan kendinizi geliştirme fırsatları bulacaksınız. Bu süreci en iyi şekilde değerlendireceğiniz, hiç bir zaman unutmayacağınız güzel anılar ve dostluklar  biriktireceğiniz başarılı bir eğitim hayatı geçirmenizi diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Prof. Dr. Aylin ALIN

Dekan