Misyon ve Vizyon


Misyonumuz;

Vermiş olduğumuz eğitim ile toplumda saygın ve sorumluluk sahibi, evrensel etik değerleri önde tutan, özgür düşünen, topluma sosyal, bilimsel ve kültürel alanlarda önemli katkılarda bulunan, yenilikçi bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz;

Fen, teknoloji ve eğitimde uluslararası alanda tanınan, araştırma üniversitesi bünyesinde öncü araştırmalar,  yenilikçi ve girişimci projelerle ülkemizin geleceğine yön veren model bir fakülte olmaktır.

Amaç;

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi olarak vizyonumuz fen, teknoloji ve eğitimde uluslararası alanda tanınan, yüksek kaliteli araştırmalar ve projelerle ülkemizin geleceğine yön veren model bir fakülte olmak ve bu bilim düzeyini öğrencilerimize en iyi şekilde aktarmaktır. Bu vizyon ile hareket ederken amacımız aramıza katılan öğrencilerimize alanlarında akademik yetkinlik kazandırmanın yanısıra vermiş olduğumuz eğitim ile toplumda saygın ve sorumluluk sahibi, evrensel ve ahlaki değerleri önde tutan, özgür düşünen, topluma sosyal, bilimsel ve kültürel alanlarda önemli katkılarda bulunan, yenilikçi bireyler yetiştirme vizyonu ile hareket eden bireyler olarak hayata hazırlamaktır